Závodníci Crazy Boys

Představujeme vám náš aktuální CRAZY BOYS MAVER team!

František Hanáček

Profilovka-František-Hanáček-1

Od kdy chytáš ryby?

Ryby chytám od útlého dětství, kdy mě na ryby bral můj táta se svými kamarády.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

Závodně jsem začal chytat v roce 2005 hlavně díky tomu, že jsem se zúčastnil gulášových závodů, kde jsem viděl ligové závodníky v akci a to mě naprosto uchvátilo. Tehdy došlo k rozšíření druholigových skupin, a tak jsme začal chytat rovnou druhou ligu, ze které jsme během pár let postoupili do ligy první.

Proč jsi si vybral právě plavanou?

Já jsem převážně chytal se splávkem už jako dítě, pak mě sice trošku zasáhla kaprovlna, ale po ochutnání závodní atmosféry jsem už zůstal u plavané. Mám ji rád hlavně pro neskutečnou variabilitu, množství různých technik a taky proto, že kromě šikovných rukou je třeba používat i hlavu. Kromě toho, pohled na mizející anténku splávku při záběru ryby, to se nikdy neomrzí .

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Mám rád všechny disciplíny, nevadí mi chytat ani malé rybky, naopak čím víc, tím líp. V plavané a feederu asi není nic co by mě nebavilo, každý styl a způsob lovu mě těší, zvlášť když vede k ulovení potřebného množství ryb. A ze všeho neraději mám týmové závody s naším družstvem.

Co naopak moc nemusíš?

Nemusím odhoz ve větší dálce nad 40 metrů, silný vítr v kombinaci s deštěm a taky nemám rád tupé držení splávku na místě a číhání na jeden záběr za závod.

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Největší teamový úspěch je pro mě první vítězství našeho družstva Crazy Boys v 1. lize v roce 2015 následované dalšími výhrami v 1.lize,   vítězství na Mistrovství ČR a vítězství na Mistrovství Slovenska. Stříbra z MS klubů v Žilině v roce 2015 si taky velmi vážím. Z individuálních úspěchů můžu vypíchnout celkové druhé místo, ještě coby začátečník v plavané, v seriálu TOP závodů Grand Prix 2007 a následné celkové vítězství v roce 2009. Taky jsem tuším už dvakrát vicemistr ČR a povedlo se mi vyhrát sektor na ME v Belgii a MS klubů v Žilině. Vítězství družstva v 1.lize LRU plavaná a současné vítězství družstva v 1.lize LRU feeder v sezóně 2022 je další skvělý úspěch a těžko budeme tento unikátní double překonávat.

Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Používám všechny naše splávky, po průběžných inovacích a vylepšeních jsou perfektní.

Jedničkou je pro mě odhozový splávek Carbon Match, to je základ při lovu na odhoz, dnes už ho používá spousta závodníků v Česku. Kaprové splávky jsou taky super a myslím, že se hodně povedli i nové splávky Wind.

 

 

Petr Klásek

Profilovka-Petr-Klásek-1

Od kdy chytáš ryby?

Ryby chytám od útlého mládí, kdy mě k vodě vozil otec a děda v podstatě hned, jak jsem uměl trošku chodit.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

První oficiální závody v LRU jsem chytal v roce 2003.

Proč jsi si vybral právě plavanou?

Protože to je aktivní a dosti rychlá disciplína. Závod trvá sice 4h, ale během této doby lze vystřídat několik stylů lovu, při hledání správné taktiky pro daný den. Krásné na plavané také je to, že jeden den může člověk vyhrát na 20kg cejnů z odhozu a druhý den může vyhrát na 5kg ouklejí na 4m bič.. Mnohdy se totiž stává, že se třeba změní tlak, průtok, vítr a je třeba vše změnit pro úspěch v druhém dni.

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Před několika lety, by jsem jednoznačně řekl, že lov menších ryb na děličku. Čím jsem však starší, tím více preferuji pohodlný lov cejnů na odhoz, speciálně na klouzák.

Co naopak moc nemusíš?

Takový druh lovu neexistuje. Během let co chytám plavanou, jsem se snažil naučit chytat všemi způsoby lovu. Myslím si, že hodně lidí říká, že nemá rádo třeba lov ouklejí nebo něco jiného, ale je to podle mě spíše dáno tím, že neumí touto metodou chytat a lehčí než se to naučit je říct, že mě to nebaví.

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Těžko vypíchnout jeden úspěch. Jsem již více než 10 let členem reprezentačního družstva ČR a hlavně v posledních několika letech se nám nebývale daří. Podařilo se mi s reprezentací získat zlatou medaili na Mistrovství Evropy a tři stříbrné medaile na Mistrovství světa.

S našim družstvem Crazy boys se nám podařilo vyhrát 1.ligu, Mistrovství České republiky, Mistrovství Slovenska a 2x jsme získali také medaili v Maďarské Szegedu na jedněch z nejkvalitněji obsazených závodech, které pořádá můj kamarád Tamas Walter a účastní se ho řada mistrů Světa či Evropy.

Jako jednotlivec si nejvíce cením vítězství na závodech v Szegedu na Walterland masters 2012. Dále se mi podařilo dvakrát vyhrát Mistrovství České republiky a jsem také více mistrem Slovenské republiky.

Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Asi nejvíce chytám na odhozové splávky Carbon match. Již více než 5 let nepoužívám na odhoz, ze zásady žádné jiné splávky! Na Carbon match chytám jak na propad, tak na lehký klouzák a po výměně konektoru také na slider. Považuji tento splávek za dokonalý produkt

Používám však všechny splávky Crazy boys a na jiné splávky chytám jen v případě, že nemám k dispozici gramáž co zrovna potřebuji. Tvary, materiál pro výrobu antén a nožiček u splávků Crazy boys vychází ze zkušenosti členů našeho družstva a během let jsme si nechali vyrobit všechny druhy splávků, které používáme. Nemusím tedy chytat na jiné splávky a přináší mi i větší radost, když vyhraji závody na naše splávky Crazy boys.

 

 

 

ROMAN POKORNÝ ml.

 

IMG_1765

 

Od kdy chytáš ryby?

Na členské legitimaci  mám napsaný rok  vydání 1999.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

Závodně jsem začal chytat někdy v roce 2003, kdy jsem s tátou začal jezdit na krajský přebor. V roce 2006 nechal táta závodního rybolovu, aby se mohl věnovat  mě s bráchou a začali jsme se plně věnovat závodní plavané. V roce 2007 jsem poprvé reprezentoval Českou republiku,  jako člen juniorské reprezentace a dosáhnul na týmové zlato na mistrovství světa.

Proč jsi si vybral právě plavanou?

Největší podíl na tom má určitě táta, který sám chytal plavanou a tak to pro mě bylo skoro dané :) Vím, že by jsem po těch letech určitě neměnil, plavaná mě naprosto pohltila.

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Nemám vyloženě oblíbenou disciplínu, jsem prostě rád, když můžu koukat na potápějící se splávek. Jak je známo, tak  v  ČR je na většina závodů o lovu s anglickým splávkem na delší vzdálenosti a tak řekněme, že to je moje oblíbená disciplína.

Co naopak moc nemusíš?

Co nemám rád, tak to je to nekonečné navazování, převazovaní a znovu navazování všech prutů před závodem.

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Je toho opravdu hodně, strašně rád vzpomínám na každou chvilku, kterou mohu s kamarády strávit u vody a když se k tomu dostaví nějaký ten medailový úspěch, tak je to paráda.  Na jeden závod vzpomínám asi nejraději a to bylo mistrovství světa klubů ve Slovenské Žilině, kde jsme získali týmové stříbro a neskutečně si ten týden užili. Úspěch je být pravidelně členem reprezentačního družstva a v neposlední řadě být členem CRAZY BOYS :)

Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Můj nejoblíbenější splávek je Carbon match, pro mě zaručeně nejlepší splávek na světě, použitelný pro všechny situace, které mě můžou při lovu s anglickým splávkem potkat.

 

Michal Marek

Profilovka-Michal-Marek-1

Michal je mladý, ale již poměrně zkušený rybář, který se věnuje především kaprařině a přívlači. Krátce si vyzkoušel i aktivní účast na vrcholné úrovni plavané a ve velmi krátké době začal dosahovat vynikajících výsledků. Následně se ale rozhodl aktivní závodění na dobu neurčitou pozastavit , přijal pracovní nabídku od Petra Kláska a bez nadsázky lze říct, že se stal prvním profesionálním pomocníkem a břehařem v plavané v ČR.

Účastní se prakticky všech českých plavačkových závodů , jezdí na světové šampionáty a kromě kompletního zajištění všech věcí, které Petr k závodění potřebuje, pomáhá celému družstvu při přípravě krmení, živých nástrah a následně výborně plní úkoly, které se od špičkových břehařů očekávají. Pro naše družstvo Crazy Boys Maver je důležitým článkem jako kdokoliv z aktivních závodníků.

 

 

Miroslav santus

IMG_MIRO

 

Miro je výborný slovenský závodník, je členem elitního slovenského družstva Povážská Bystrica a zároveň je slovenským reprezentantem v plavané. Kromě jiných skvělých výsledků je i mistr Slovenska a dvojnásobný mistr ČR. 

K naší radosti přijal pozvání a k družstvu se přidal na začátku sezóny 2022.

Svými výkony přispěl k vynikajícímu výsledku družstva v ligové sezóně.

Věříme, že pokud to ligové termíny dovolí, tak společně odchytáme spoustu dalších týmových závodů.

 

 

 

DENIS SECULA

 

IMG_5522

Denis Secula je skvělý a velmi zkušený francouzský závodník v plavané.

Zúčastnil se s naším družstvem několika MS klubů, pomohl vyhrát 1.ligu 2022 a kromě vítězství na MiČR 2023 v družstvech

se stal i vítězem v jednotlivcích.

AleŠ flanderka

alda

 

Aleš je mladý, sympatický a velmi nadějný rybář, který se v posledních letech vypracoval mezi nejlepší plavačkové závodníky v ČR. V lize primárně závodí za družstvo Rive Kolín, ale pokud se naše družstvo RS Crazy Boys účastní mezinárodních akcí, kde se startuje v 5-tičleném složení, je Aleš první kdo dostane nabídku a obvykle doplní družstvo, do kterého bez problémů zapadne. Možná i proto, že je skromný a šikovný jako všichni jeho další členové :-).

 

Od kdy chytáš ryby?

Díky rodičům jsme s bráchou začali naše rybářská dobrodružství již v útlém dětství.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

No tak to nebude úplně plný pytel kalendářů. Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem měl svou první závodnickou známku ve 23 letech, takže to bude 12 let.

Proč jsi si vybral právě plavanou?

Plavanou jsem si vybral kvůli její náročnosti a množství faktorů, které člověk může ovlivnit, aby se dobral výsledku v podobě úspěšně zdolaných ryb. Má to ale i daleko prozaičtější důvod: „Ten pocit, když se ti potopí splávek… .“

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Ještě před cca dvěma roky bych určitě uvedl odhoz ať už s boloňkou nebo s matchkou. Teď už si to ale zdaleka nemyslím, každá plavačková disciplína má své kouzlo.

Co naopak moc nemusíš?

Na to je velmi jednoduchá odpověď: „Koprovku s bramborem a vajíčkem“ ????. Ne, dělám si samozřejmě srandu. Jak jsem psal u otázky výše, mám rád všechny disciplíny.

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Za velký úspěch považuji vytvoření výborné party a poznání mnoha bezva lidí. Osobní úspěchy jsou už jen kořením toho všeho. Pokud bych ale měl něco opravdu vypíchnout, pak je to zvuk státní hymny a lvíček na hrudi. Jsem rád, že jsem si to již párkrát mohl prožít.

Jaké to je být občasným členem Crazy Boys, jsou na tebe kmenový závodníci CB hodní? 

Tak to si moc užívám, jsou to pacienti na stejný vlně. Navíc jsou to všechno strašně milí a mladí chlapci, na které se vždycky moc těším :-).

Radek HRON

Radek do sezóny 2022 nenastoupil, aniž bychom znali přesný důvod a prakticky jsme ztratili veškeré spojení s ním. Pevně věříme, že není všem dnům konec ať už jsou důvody jeho přerušení závodní činnosti jakékoliv. Radek patří beze sporu mezi nejlepší závodníky v plavané a jeho výsledky byly výborné i na mezinárodní úrovni.

 

Profilovka-Radek-Hron-1

 

Od kdy chytáš ryby?

Ryby jsem začal chytat se svým tátou a  ve třetí třídě jsem nastoupil do rybářského kroužku, kam jsem chodil dva roky. Poté jsem složil zkoušky a dostal svůj první rybářský lístek.

 
Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

Prvních závodů v plavané jsem se zúčastnil na rybářském kroužku a to Zlaté udice. Poté jsem se těchto závodů zúčastňoval pravidelně, ale opravdu "velkých závodů" jsem se zúčastnil o pár let později, kdy jsem byl pozván závodníky z J. Hradce na VC Bechyně. 

V době studia jsem ryby přestal chytat úplně a vrátil se k tomuto sportu až když jsem nastoupil do zaměstnání. První družstvo ve kterém jsem nastoupil bylo v divizi za J.Hradec ve složení Radek Hron, Miloslav Žák a Martin Fišer. Po pár letech jsem postoupil do II. ligy a po zdokonalení ve všech technikách jsem byl družstvem vedeným Pavlem Práškem obsazený do naší nejvyšší soutěže a to do I.ligy. V roce 2015 jsem přestoupil na hostování do družstva Crazy Boys, se kterým se nám hned první rok podařilo I.ligu vyhrát. Za toto družstvo chytám dodnes. 

Proč jsi si vybral právě plavanou?

Už na rybářském kroužku mě to táhlo k plavané, pozorovat poskakující splávek bylo lepší než jen koukat na nehybného policajta. Bylo to dané také tím že táta chytal většinou na plavanou a tomu bylo přizpůsobené i vybavení.

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Moje nejoblíbenější disciplína je lov s Anglickým splávkem ve větších vzdálenostech. Poté lov s děličkou s na proudných vodách a lov ouklejí. 

Co naopak moc nemusíš?

Disciplína kterou nemám moc rád je lov s dlouhým bičem a lov s děličkou na kanálech kde se chytá hodně málo ryb

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Můj dosavadní největší úspěch je stříbrná medaile z MS národů 2014, stříbrná medaile z MS klubů 2015, vítězství v I.lize 2015 a stříbrná medaile z MeMiČR 2015. Ale vážím si každého úspěchu kterého jsem dosáhl, protože vím kolik to dá úsilí v jakémkoliv závodě uspět.

Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Nejraději používám Anglický splávek Crazy Boys který považuji za nejkvalitněji zpracovaný na celém trhu pro tento způsob lovu.