Závodníci Crazy Boys

Představujeme vám náš aktuální 6-ti členný team!

František Hanáček

Profilovka-František-Hanáček-1

Od kdy chytáš ryby?

Ryby chytám od útlého dětství, kdy mě na ryby bral můj táta se svými kamarády.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

Závodně jsem začal chytat v roce 2005 hlavně díky tomu, že jsem se zúčastnil gulášových závodů, kde jsem viděl ligové závodníky v akci a to mě naprosto uchvátilo. Tehdy došlo k rozšíření druholigových skupin, a tak jsme začal chytat rovnou druhou ligu, ze které jsme během pár let postoupili do ligy první.

Proč sis vybral právě plavanou?

Já jsem převážně chytal se splávkem už jako dítě, pak mě sice trošku zasáhla kaprovlna, ale po ochutnání závodní atmosféry jsem už zůstal u plavané. Mám ji rád hlavně pro neskutečnou variabilitu, množství různých technik a taky proto, že kromě šikovných rukou je třeba používat i hlavu. A ta mi zatím, díky Bohu, funguje . Krásně se dívá na mizející anténku splávku při záběru ryby, to se nikdy neomrzí .

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Mám rád všechny disciplíny, nevadí mi chytat ani malé rybky, naopak čím víc, tím líp. Nejlépe se asi cítím s boloňkou na kratší vzdálenost 20-30 metrů nebo s děličkou na proudnější vodě.

Co naopak moc nemusíš?

Nemusím odhoz ve větší dálce nad 40 metrů, silný vítr v kombinaci s deštěm a taky nemám rád tupé držení splávku na místě a číhání na jeden záběr za závod.

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Největší teamový úspěch je pro mě vítězství našeho družstva Crazy Boys v první lize v roce 2015, vítězství na Mistrovství ČR a vítěství na Mistrovství Slovenska. Stříbra z MS klubů v Žilině v roce 2015 si taky velmi vážím. Z individuálních úspěchů můžu vypíchnout celkové druhé místo, ještě coby začátečník v plavané, v seriálu Grand Prix 2007 a následné celkové vítězství v roce 2009. Taky jsem tuším už dvakrát vicemistr ČR a povedlo se mi vyhrát sektor na ME v Belgii a MS klubů v Žilině. Snad se ještě něco podaří .

Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Používám všechny naše splávky, po průběžných inovacích a vylepšeních jsou perfektní.

Jedničkou je pro mě odhozový splávek Carbon Match, to je základ při lovu na odhoz, dnes už ho používá spousta závodníků v Česku. Kaprové splávky jsou taky super a myslím, že se hodně povedli i nové splávky Wind. V letošním roce bychom chtěli doladit lízátka a jsem přesvědčen, že budou také velmi oblíbené.

 

Roman Foret

Profilovka-Roman-Foret-1

Od kdy chytáš ryby?

Ryby chytám od roku 2001.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

Závodně, ale pouze gulášově jsem pomaličku začínal v roce 2003 a k opravdové závodní plavané jsem se vrhl v roce 2006.

Proč sis vybral právě plavanou?

Trošku mě s ní začal seznamovat kamarád a zpočátku mi to nic neříkalo, ale až jsem na guláších začal poznávat jak je to účinná metoda a postupně mě učarovala.

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Nemám vyloženě oblíbenou disciplínu, prostě chytám tak abych nalovil, ale pokud bych měl něco vypíchnout asi mám nejraději lov na deličku, ale na malé splávky ve větších proudech.

Co naopak moc nemusíš?

Není disciplína, kterou nemusím, protože když berou je mi jedno jak je nalovím.

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Největší úspěch bylo vítězství v lize v roce 2015, ale hned v závěsu jsou dvě medailové účasti na šampionátech.

Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Používám pouze splávky Crazy Boys, protože jsou opravdu na míru stavěné a myslím si, že lepší splávky na trhu nejsou.

 

Petr Klásek

Profilovka-Petr-Klásek-1

Od kdy chytáš ryby?

Ryby chytám od útlého mládí, kdy mě k vodě vozil otec a děda v podstatě hned, jak jsem uměl trošku chodit.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

První oficiální závody v LRU jsem chytal v roce 2003.

Proč sis vybral právě plavanou?

Protože to je aktivní a dosti rychlá disciplína. Závod trvá sice 4h, ale během této doby lze vystřídat několik stylů lovu, při hledání správné taktiky pro daný den. Krásné na plavané také je to, že jeden den může člověk vyhrát na 20kg cejnů z odhozu a druhý den může vyhrát na 5kg ouklejí na 4m bič.. Mnohdy se totiž stává, že se třeba změní tlak, průtok, vítr a je třeba vše změnit pro úspěch v druhém dni.

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Před několika lety, by jsem jednoznačně řekl, že lov menších ryb na děličku. Čím jsem však starší, tím více preferuji pohodlný lov cejnů na odhoz, speciálně na klouzák.

Co naopak moc nemusíš?

Takový druh lovu neexistuje. Během let co chytám plavanou, jsem se snažil naučit chytat všemi způsoby lovu. Myslím si, že hodně lidí říká, že nemá rádo třeba lov ouklejí nebo něco jiného, ale je to podle mě spíše dáno tím, že neumí touto metodou chytat a lehčí než se to naučit je říct, že mě to nebaví.

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Těžko vypíchnout jeden úspěch. Jsem již více než 10 let členem reprezentačního družstva ČR a hlavně v posledních několika letech se nám nebývale daří. Podařilo se mi s reprezentací získat zlatou medaili na Mistrovství Evropy a tři stříbrné medaile na Mistrovství světa.

S našim družstvem Crazy boys se nám podařilo vyhrát 1.ligu, Mistrovství České republiky, Mistrovství Slovenska a 2x jsme získali také medaili v Maďarské Szegedu na jedněch z nejkvalitněji obsazených závodech, které pořádá můj kamarád Tamas Walter a účastní se ho řada mistrů Světa či Evropy.

Jako jednotlivec si nejvíce cením vítězství na závodech v Szegedu na Walterland masters 2012. Dále se mi podařilo dvakrát vyhrát Mistrovství České republiky a jsem také více mistrem Slovenské republiky.

Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Asi nejvíce chytám na odhozové splávky Carbon match. Již více než 5 let nepoužívám na odhoz, ze zásady žádné jiné splávky! Na Carbon match chytám jak na propad, tak na lehký klouzák a po výměně konektoru také na slider. Považuji tento splávek za dokonalý produkt

Používám však všechny splávky Crazy boys a na jiné splávky chytám jen v případě, že nemám k dispozici gramáž co zrovna potřebuji. Tvary, materiál pro výrobu antén a nožiček u splávků Crazy boys vychází ze zkušenosti členů našeho družstva a během let jsme si nechali vyrobit všechny druhy splávků, které používáme. Nemusím tedy chytat na jiné splávky a přináší mi i větší radost, když vyhraji závody na naše splávky Crazy boys.

 

Radek Hron

Profilovka-Radek-Hron-1

Od kdy chytáš ryby?

Ryby jsem začal chytat se svým tátou a  ve třetí třídě jsem nastoupil do rybářského kroužku, kam jsem chodil dva roky. Poté jsem složil zkoušky a dostal svůj první rybářský lístek.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

Prvních závodů v plavané jsem se zúčastnil na rybářském kroužku a to Zlaté udice. Poté jsem se těchto závodů zúčastňoval pravidelně, ale opravdu „velkých závodů“ jsem se zúčastnil o pár let později, kdy jsem byl pozván závodníky z J. Hradce na VC Bechyně.

V době studia jsem ryby přestal chytat úplně a vrátil se k tomuto sportu až když jsem nastoupil do zaměstnání. První družstvo ve kterém jsem nastoupil bylo v divizi za J.Hradec ve složení Radek Hron, Miloslav Žák a Martin Fišer. Po pár letech jsem postoupil do II. ligy a po zdokonalení ve všech technikách jsem byl družstvem vedeným Pavlem Práškem obsazený do naší nejvyšší soutěže a to do I.ligy. V roce 2015 jsem přestoupil na hostování do družstva Crazy Boys Hustopeče se kterým se nám hned první rok podařilo I.ligu vyhrát. Za toto družstvo chytám dodnes.

Proč sis vybral právě plavanou?

Už na rybářském kroužku mě to táhlo k plavané, pozorovat poskakující splávek bylo lepší než jen koukat na nehybného policajta. Bylo to dané také tím že táta chytal většinou na plavanou a tomu bylo přizpůsobené i vybavení.

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Moje nejoblíbenější disciplína je lov s Anglickým splávkem ve větších vzdálenostech. Poté lov s děličkou s na proudných vodách a lov ouklejí.

Co naopak moc nemusíš?

Disciplína kterou nemám moc rád je lov s dlouhým bičem a lov s děličkou na kanálech kde se chytá hodně málo ryb

Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Můj dosavadní největší úspěch je stříbrná medaile z MS národů 2014, stříbrná medaile z MS klubů 2015, vítězství v I.lize 2015 a stříbrná medaile z MeMiČR 2015. Ale vážím si každého úspěchu kterého jsem dosáhl, protože vím kolik to dá úsilí v jakémkoliv závodě uspět.

Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Nejraději používám Anglický splávek Crazy Boys který považuji za nejkvalitněji zpracovaný na celém trhu pro tento způsob lovu.

 

Michal Marek

Profilovka-Michal-Marek-1

Michal je mladý, ale již poměrně zkušený rybář, který se věnuje především kaprařině a přívlači. Krátce si vyzkoušel i aktivní účast na vrcholné úrovni plavané a ve velmi krátké době začal dosahovat vynikajících výsledků. Následně se ale rozhodl aktivní závodění na dobu neurčitou pozastavit , přijal pracovní nabídku od Petra Kláska a bez nadsázky lze říct, že se stal prvním profesionálním pomocníkem a břehařem v plavané v ČR.

Účastní se prakticky všech českých plavačkových závodů , jezdí na světové šampionáty a kromě kompletního zajištění všech věcí, které Petr k závodění potřebuje, pomáhá celému družstvu při přípravě krmení, živých nástrah a následně výborně plní úkoly, které se od špičkových břehařů očekávají. Pro naše družstvo Crazy Boys Hustopeče je důležitým článkem jako kdokoliv z aktivních závodníků.

 

Janko OTTINGER

Janko-profilovka

Od kdy chytáš ryby?

Ryby chytám od malička.

Od kdy chytáš ryby závodně na plavanou?

Závodní plavanou jsem začal provozovat v 10ti letech, tedy od roku 2002.

Proč sis vybral právě plavanou?

Mám rád všechny způsoby lovu, dá se říct, že jsem v rybařině vyzkoušel všechny techniky, ale nic se nevyrovná pocitu při vytaženém amortizéru na děličce.

Jaká je tvoje oblíbená disciplína?

Nejraději chytám na děličku a taky mě baví rychlostní lov ouklejí.

Co naopak moc nemusíš?

Nejsem zatím dostatečně vychytaný na odhoz, především „na klouzák „ a slider. Ale tím, že jsem dostal  šanci stát se členem předního plavečkového týmu v ČR- RS Crazy Boys Hustopeče Maver, tak tento handicap určitě brzo doženu, protože v České Republice je odhoz často využívaný a oblíbený způsob lovu.
Co považuješ za svůj největší úspěch v plavané?

Největší úspěch je , že jsem u tohoto sportu vydržel dodnes J.  V roce 2012 jsem se stal mistrem EU a  v roce 2013 vícemistrem EU.
Který ze splávků Crazy Boys používáš nejraději a nejčastěji?

Zatím se s těmito splávky jen seznamuji, ale protože jezdím na prvoligové závody do Čech, tak vidím, že je používá celá řada závodníků a to je asi nejlepší vizitka pro tyto splávky. Určitě budu používat carbon match na odhoz a lízátka na děličku, už jsem si doplnil zásoby a brzy vyzkouším na závodech. Kaprové splávky už jsem vyzkoušel a nemají chybu.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.