Crazy Boys Champion Lake

 

Po delší době jsem se rozhodl napsat recenzi na proutek a to na jemný feederový mazlík od kluků z Crazy Boys, který se jmenuje Champion Lake. Jak jeho název napovídá, je určen spíše na stojaté vody a především pak na jemné, citlivé chytání. Z dvou nabízených délek jsem si vybral tu kratší, tedy 3 metrovou. S prutem chytám od června loňského roku a musím říct že to byla láska na první pohled. Když mě ho Franta Hanáček dal poprvé k vyzkoušení, tak už jsem mu ho nevrátil.  Je výborný na příbřežní chytání cejnů a plotic, ale díky dostatečně pevnému spodku si troufne bez problémů i na násaďáky. Používám ho především na chytání do vzdálenosti 30m, ale s 30g krmítkem se spodní zátěží se s ním dá  bez problémů házet, a to velmi přesně i přes 40m.

Jeho hlavní přednost ale spočívá v perfektní zdolávací akci, která umožňuje použití  i velmi tenkých návazců.  Tu opravdovou jemnost sem si užil až v poslední době při super citlivém zimním chytání s pletenou šňůrou, tenkými návazci 0,08mm a velmi malými háčky.

Na zimu je to opravdu zážitek a ztrátovost ryb je minimální.

Prut mě od prvního nahození nadchnul a pro můj oblíbený styl závodního i normálního chytání je prostě super. Okamžitě jsem mu pořídil ještě jednoho  brášku a těším se až dostanou pořádně zabrat v závodní sezóně.

 

Pár technických informací:

 

Prut si podle svých představ nechal postavit Petr Klásek (jeden z našich nejlepších závodníků ve feederu i plavané) u maďarského stavitele

( ačkoliv mě přijde že je to spíš taková anglická škola a navíc jsem přesvědčený , že ho musel dělat přesně pro mě :-) ).

 

Design je velice decentní, lesklý, tenký, černě lakovaný blank (11mm nad sedlem navijáku) , u oček pak má jemný zelený proužek.  Ručka je z kvalitního přírodního korku s hliníkovou koncovkou a rubbercorkovým proužkem, dlouhá 42cm. Sedlo navijáku je černé a dobře ergonomicky tvarované s maticí z duplonu.

 

Prut je dvoudílný 10ft (3m) dlouhý, přepravní délka je 152 cm.  Celková váha prutu je 140g včetně špičky.

 

Je osazený 13 SIC očky (včetně špice), první dvě jsou dvoupatková, ostatní jednopatková. Naváděcí očko má průměr 11mm a je přibližně 50cm vzdálené od cívky navijáku. Nechybí ani praktické očko na háček.

 

K prutu jsou v základu 3 uhlíkové špice o gramáži ½ oz (oranžová), ¾ oz (zelená) a 1 oz (žlutá).

Průměr spodní části špic je 3mm a délka 60cm a jsou osazeny 6 očky. Koncové očko špice má průměr 2mm.

 

Akce je semiparabolická tedy typu B. Díky dostatečně pevné spodní části se s prutem dá hodit velmi přesně a  dál než by jste na první pohled čekali.  Také se nemusíte bát ani lovu kaprů a větších ryb na menší vzdálenosti, na které má dostatečnou silovou rezervu.

 

K dispozici je kromě10 ft (300cm) i varianta 11ft (330cm) / 20-70g a kluci z Crazy Boys Maver s nimi v rámci pořádného otestování odchytali velkou část loňské úspěšné sezóny.

 

Tento typ prutů mám opravdu rád a je podle mého názoru jedním z nejlepších prutů ve své kategorii.

 

Za mě je to velmi dobrá investice.

 

Pořídit je můžete u týmu Crazy Boys MAVER (jsou i na Fb) nebo  Františka Hanáčka - maver-fishing.cz

Pruty by měly být k vidění i na výstavě For Fishing 2023 v Praze.

 

Jenda Stárek  Maver Feeder team Moravia